فنجان پاشاباغچه مدل کروما

قیمت فروش :39,000 تومان
اصلاح کننده قیمت متغیر:
قیمت پایه با مالیات
قیمت / kg:
موجود
ابعاد بسته‌بندی: 9 × 29 × 17 سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی: 1520 گرم
تعداد: یک دست (شش عدد)
نوع: فنجان
گنجایش: 215 میلی‌لیتر
جنس: شیشه
سایر توضیحات: جنس دسته: استیل
 

اصول دم نمودن چای:
در درجه اول از کتری یا قوری جهت دم کردن چای و از فنجان‌های چینی جهت نوشیدن چای استفاده نمایید.
سرامیک های لعابدار و ظروف شیشه‌ای نیز در درجات بعدی مناسبند، اما سعی کنید از کتری‌های آلومینیومی، مسی یا برنجی استفاده ننمایید. این ظروف گرچه در گذشته استفاده می‌شدند، علاوه بر اینکه مزه، طعم عطر چای را عوض می‌کنند، به خاطر ایجاد واکنش های شیمیایی برای حفظ سلامت انسان مناسب نیستند (مثلاً ترکیب تانن محلول در چای با آهن موجود در قوری).
در صورتی که قبل از ریختن چای در قوری یا کتری آن را مدتی زیر شیر آب گرم قرار دهید تا جداره و محفظه آن مقداری گرم شود، چای بهتر و سریعتر دم می‌آید.
توجه داشته باشید برای جلوه ی بهتر در سماور آب سرد بریزید. احتمالا برایتان پیش آمده که بر روی سطح چای ریخته شده در فنجان خود لکه‌هایی مانند اثرات چربی مشاهده نمایید. این لکه‌ها نشاندهنده ی آنست که آب گرم یا حتی داغ در سماور ریخته شده است. ریختن آب گرم برای زود جوش آمدن سماور، افزون بر کاهش کیفیت و مزه چای، به شکل و ظاهر آن هم لطمه وارد می کند.
در زمان دم کردن چای،بهتر است آب سماور عوض شود. آبی که به مدت زیاد یا چند بار جوشیده شده باشد طعم و خاصیت چای را کم می‌کند.
برای دم کردن چای سیاه اجازه دهید آب درون سماور کاملا به جوش بیاید آنگاه آن را روی چای بریزید و چند دقیقه جهت دم کشیدن تحمل کنید. برعکس، جهت دم نمودن چای سبز، آب نباید بجوشد و حرارتی در حدود 10 درجه هم برای آن کافی می باشد. این آب را روی چای سبز درون فنجان یا قوری ریخته و چند دقیقه در آن را بگذارید، سپس کیسه را خارج نموده یا برگ‌ها را صاف کنید و نوش جان نمایید.
زمان دم آمدن چای با توجه به نوع آن متفاوت است.
چای سبز بین سه الی پنج دقیقه دم می‌کشد. اگر چای بسته‌بندی شده مصرف می کنید در قسمت طریقه دم کردن، باید زمان مناسب جهت دم کردن آن هم مشخص باشد.
برای چای سیاه، زمان دم کشیدن در آنهایی که به «زود دم» معروف هستند کمتر از پنج الی هفت دقیقه نمی باشد. دم کشیدن چای‌های معروف به «دیر دم» نیز بین ده تا 16 دقیقه طول می کشد. برای حفظ نمودن کیفیت و خاصیت چای نباید بیشتر از زمان بیان شده عمل صاف کردن چای را به تاخیر انداخت.
صاف نکردن چای در میان ایرانی‌ها بسیار رواج دارد. شنیدن اصطلاح «جوشیده» و تشخیص معنی و حتی مزه آن برای ایرانی ها نیازی به توضیح زیادی ندارد. ما عادت کرده ایم که هزینه و زمانی را صرف نماییم تا چایی مناسب و خوش‌رنگ ‌و عطر دم کنیم ولی فقط به قدر یکی‌ دو استکان اول، از آن لذت می‌بریم!
برای آن‌که جلوی ضرر مالی را گرفته و مزه چای تازه‌دم را برای زمان طولانی تری حفظ کنید پس از دم کشیدن چای، قوری را از روی سماور یا شعله دور نمایید و چای داخل آن را در قوری دیگری بریزید تا تفاله آن جدا شود.
برای قوری دوم، پوششی کیسه‌ای در اندازه و قالب مناسب تهیه کرده تا از سرد شدن سریع چای جلوگیری نماید و زمان بیشتری گرما را در خود نگاه دارد. این چای، دیگر جوشیده و بی‌خاصیت نبوده و تا زمان طولانی‌تری بدطعم نخواهد شد و هزینه و وقت و تلاش خود را هم هدر نداده‌اید.
از دیگر عادت‌های غلط ما در نوشیدن چای استفاده از قند یا شکر همراه آن است. قند و شکر محلول در چای خواص مفید آن را از بین برده و در برخی موارد مضراتی نیز در پی دارد. اگر نمی‌توانید، کم‌کم خودتان را عادت دهید که چای را بدون قند بنوشید. پس از زمانی قند را کاملا کنار خواهید گذاشت و از مزه واقعی چای لذت بیشتری خواهید برد؛ فواید درمانی، دارویی و اقتصادی بیشتری هم نصیبتان می‌گردد.

نظرات (0 نظر)

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.